X DETAIL: Cvičení: Instruktor: Začátek: Konec: Volná místa: Min kapacita: Cena:
Přihlásit

CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ

V našem Fitness naleznete specializované lekce pro
těhotné, které vedou odborně proškolené lektorky

tehu2 Cvičení bývá velmi přínosné v běžném životě. Zvláště pak v těhotenství může pomoci od různých potíží jako jsou bolesti zad, bolesti kyčlí, otoky končetin a také napomůže správnějšímu držení těla, které je zejména v těhotenství velmi důležité. V neposlední řadě těhotenské cvičení slouží jako výborná příprava na porod, odbourává stres a zabraňuje vzniku těhotenské cukrovky. Pokud je nastávající maminka zdravá a těhotenství probíhá fyziologicky, čili bezproblémově, není důvod se cvičení vyhýbat. Cvičení má nejen výborný vliv na kondici a psychiku těhotné ženy, ale působí blahodárně i na miminko. Pokud byla žena zvyklá cvičit ještě před otěhotněním, může v něm v klidu pokračovat. Měla by pouze snížit úroveň cvičení, aby se při něm žena cítila pohodlně a tepová frekvence nepřesáhla 140 tepů za minutu. Žena, která nebyla zvyklá před otěhotněním cvičit, se nemusí ničeho bát a může v těhotenství se cvičením klidně začít. Zvolený typ cvičení pro těhotné byl neměl být pro ženu namáhavý, ale příjemný a uvolňující.

Jaká pravidla by měly cvičící ženy v těhotenství dodržovat?

Vhodná těhotenská cvičení

tehu3 Těhotná žena samozřejmě může pokračovat ve cvičení na jaké byla dosud zvyklá, je však dobře mít na paměti, že fyzická námaha by měla být úměrná a cvičení bezpečné, bez velkých nárazů a otřesů. Vhodnější než-li např. běh, je pomalé protahování a posilování svalů, které pak budoucí mamince pomohou při porodu.

Těhotenské cvičení na míčích

Toto cvičení je pro těhotné ženy velmi vhodné. Pohupování na míči uvolňuje a zároveň posiluje pánevní dno a také nárazy jsou míčem tlumeny. Je to příjemná forma posilování a uvolnění zároveň.

Pravidla vhodného cvičebního programu pro těhotné

Před cvičením se řádně protáhnout a dopřát si 5ti minutový strečink. Cvičení by mělo být zaměřeno také na kardiovaskulární systém 15ti minutovým kardio cvičením. Tepová frekvence by měla být u těhotné ženy maximálně 140 - 160 tepů za minutu. Cvičení by mělo být zakončeno opět mírným strečinkem.

Pokyny pro pohodlné cvičení těhotných žen

Nevhodnost cvičení v těhotenství

Cvičení pro těhotné se nedoporučuje ženám, které mají:

Některá cvičení mohou být v těhotenství pro ženu nevhodná, protože se mohou provádět v nesprávném prostředí nebo jsou pro těhotnou ženu náročná a příliš zatěžují její tělo:

 

Copyright © 2020 GREPA Networks s.r.o., All rights reserved.